معرفی ۲ طرح در کنگره آمریکا برای جلوگیری از راه‌اندازی ارز مجازی توسط ایران

کد مطلب: 23955  |  تاريخ: شنبه ۱ دی ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۲


آفتاب مارکتس

معرفی ۲ طرح در کنگره آمریکا برای جلوگیری از راه‌اندازی ارز مجازی توسط ایران

نماینده‌های کنگره آمریکا طرح‌های جداگانه‌ای در دو شاخه قانونگذاری آمریکا برای جلوگیری از راه‌اندازی ارز مجازی توسط ایران معرفی کرده‌اند.

دو قانونگذار آمریکایی در مجلس نمایندگان و مجلس سنای این کشور طرح‌های جداگانه‌ای برای جلوگیری از تلاش‌های ایران جهت راه‌اندازی و استفاده از ارز دیجیتال ملی معرفی کرده‌اند. 

«مایک گالاگر»، نماینده جمهوری‌خواه آمریکایی طرحی را در مجلس نمایندگان این کشور معرفی کرده که خواستار تحریم بخش‌های دخیل در توسعه و استفاده از ارزهای مجازی برای ایرانی‌ها است. 

این طرح به طور خاص هر گونه مبادلات، اقدامات مالی یا سایر انواع معامله در ارتباط با ارز دیجیتال ایرانی را ممنوع کرده و افراد خارجی دخیل در فروش، عرضه، نگهداری یا انتقال این نوع ارزها را تحریم می‌کند. از جمله دیگر الزامات مطرح‌شده در طرح «گالاگر» ارائه گزارشی توسط دولت آمریکا درباره پیشرفت‌های حکومت ایران در راه‌اندازی ارز دیجیتال مستقل است.

در مجلس سنای آمریکا هم طرح دیگری توسط «تد کروز»، نماینده ایالت تگزاس معرفی شده است. این طرح هم مشابه با طرح متناظرش در مجلس نمایندگان، خواستار معرفی تحریم‌های جدید علیه افراد و گروه‌های دخیل در راه‌اندازی ارز دیجیتال ایران است. 

این طرح نیز هر گونه مبادله مربوط به تأمین مالی پروژه راه‌اندازی ارز دیجیتال ایران را ممنوع کرده و خواستار معرفی تحریم‌هایی علیه افراد و گروه‌های دخیل در این زمینه شده است. 

منبع: تسنیم


http://aftabmarkets.com/content/news/23955/معرفی ۲ طرح در کنگره آمریکا برای جلوگیری از راه‌اندازی ارز مجازی توسط ایران

چاپ خبر