قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۸

کد مطلب: 23941  |  تاريخ: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷  |  ساعت: ۲۳


آفتاب مارکتس

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۸

در حالی که نگرانی ها در مورد مازاد عرضه و کند شدن اقتصاد جهانی همچنان ادامه دارد، قیمت نفت خام آمریکا امروز افزایش داشت و بخشی از افت قیمت بیش از ۵ درصدی جلسه قبل را جبران ساخت.

به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها در مورد مازاد عرضه و کند شدن اقتصاد جهانی همچنان ادامه دارد، قیمت نفت خام آمریکا امروز افزایش داشت و بخشی از افت قیمت بیش از 5 درصدی جلسه قبل را جبران ساخت.

قیمت نفت خام آمریکا که دیروز 7.3 درصد کاهش یافته بود و تا رقم 45 دلار و 79 سنت پایین آمده بود، امروز با 37 سنت افزایش به 46 دلار و 24 سنت رسید.

قیمت نفت برنت هم که دیروز 5.62 درصد کاهش یافته بود و تا پایین ترین رقم 14 ماه گذشته (56 دلار و 16 سنت) افت کره بود، امروز با 49 سنت افزایش به 56 دلار و 75 سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «همزمانی نگرانی ها از مازاد عرضه و افت رشد اقتصاد جهانی موجب تضعیف بیشتر قیمت ها تا پایان سال خواهد شد.»

بر اساس اعلام انستیتوی نفت آمریکا، هفته گذشته میزان ذخایر نفت خام آمریکا شاهد رشدی غیرمنتظره بود، در حالی که ذخایر بنزین این کشور نیز افزایش داشت.

اگر افزایش ذخایر نفت خام آمریکا در آمارهای دولت این کشور که امروز منتشر خواهد شد تایید شود، این اولین افزایش در طی 3 هفته گذشته است.

در همین حال، تحلیلگران گفتند، کاهش تولید اوپک و متحدانش که قرار است از ماه ژانویه به اجرا گذاشته شود، تاکنون نتوانسته تاثیری مثبت بر بازار نفت بگذارد.

دولت آمریکا گفته، تولید نفت شیل در این کشور تا پایان ماه دسامبر برای اولین بار به رکورد بیش از 8 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. تولید نفت روسیه هم در ماه جاری میلادی به 11.42 میلیون بشکه رسیده است.

منبع: تسنیم


http://aftabmarkets.com/content/news/23941/قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۸

چاپ خبر