شبکه اقتصادی آفتاب - فروش قطعی هفتمین اختراع در بازار دارایی فکری در فرابورس
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ 11/11/2019 4:24:30 PM
Monday, November 11, 2019

آفتاب مارکتس

فروش قطعی هفتمین اختراع در بازار دارایی فکری در فرابورس

بازار دارایی فکری فرابورس در جدیدترین معامله خود شاهد فروش یک اختراع دیگر تحت عنوان «تولید ماست غنی‌شده با استرول‌های گیاهی برای کاهش کلسترول بدن» به ارزش ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بود تا بدین ترتیب هفتمین اختراع از درگاه این بازار به فروش برسد.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴:۰۰


از آغاز راه‌اندازی بازار دارایی فکری از خرداد سال 1393 تا کنون در مجموع 11 اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری از مسیر این بازار به «فروش قطعی» رسیده یا «مجوز بهره‌بردای از آن برای مدت معین» صادر شده است که ارزش معاملات این بازار رقمی نزدیک به 82 میلیارد ریال است.

این گزارش می‌افزاید: در حال حاضر فهرست عرضه‌های این بازار به 299 دارایی فکری اعم از 286 اختراع، 10 طرح صنعتی و 3 علامت تجاری در صنایع مختلف همچون شیمیایی و پلیمر، سلامت، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی، رنگ و رزین، لوازم خانگی، صنایع دارویی و ... رسیده است و در این مسیر چندین مشاوره عرضه اعم شرکت‌های تامین سرمایه، مشاور سرمایه‌گذاری و کارگزاری با این بازار همکاری می‌کنند.

اختراعات فروخته شده در این بازار علاوه بر آخرین معامله آن که در تاریخ 24 آذرماه 1397رقم خورد، شامل «استارتر هوشمند دیجیتال ضد سرقت خودرو»، «فیلتر شیکونین جاذب مواد مضر و سرطان‌زای دود سیگار»، «ساخت دستگاه ظرفشویی با سیستم AIR JET»، «ترازوی سلامتی و غذایی رژیمی هوشمند»، «بدن خشک‌کن سقفی» و «فرایند تولید سوسیس وکالباس بدون نیتریت و بدون میکروارگانیسم از ماهی» است که ارزش معاملات این اختراعات 52 میلیارد و 750 میلیون ریال است.

در عین حال در این بازار دو طرح صنعتی «باربند نرم خودرو» و «لیوان ساده استوانه‌ایی» به ارزش 3 میلیارد و 500 میلیون تومان فروخته شده و در نهایت دو علامت تجاری FINSTARS و SHEMSHAD نیز به ارزش مجموع 16 میلیارد و 600 میلیون ریال به فروش قطعی رسیده‌اند.

در این میان در آخرین معامله این بازار مشاور عرضه اختراع «تولید ماست غنی‌شده با استرول‌های گیاهی برای کاهش کلسترول بدن» کارگزاری سهم آشنا بود که پیش از این نیز توانسته معامله 2 اختراع، یک طرح صنعتی و یک علامت تجاری را به ارزش مجموع 33 میلیارد و 500 میلیون ریال در بازار دارایی فکری فرابورس با موفقیت به انجام برساند.

منبع: تسنیم

دیدگاه ها و نظرات :