شبکه اقتصادی آفتاب - قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ 11/18/2019 5:19:18 PM
Monday, November 18, 2019

آفتاب مارکتس

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۷

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۴۸ دلار و ۱۴ سنت رسید.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵:۰۸


به نقل از رویترز، در آستانه نشست مهم فدرال رزرو آمریکا و در حالی که انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا به زودی روند افزایش نرخ بهره را متوقف کند، ارزش دلار امروز کاهش داشت و موجب شد قیمت طلا اندکی افزایش یابد.

کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا احتمالا در پایان نشست دو روزه خود که از امروز آغاز می شود نرخ بهره را افزایش خواهد داد، اما تمرکز اصلی روی خط مشی پولی اتخاذ شده برای سال 2019 است.

برایان لن، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «سرمایه گذاران امیدوارند قیمت طلا پس از این نشست باز هم افزایش یابد.» وی پیش بینی کرد که قیمت طلا تا 1251 دلار بالا برود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1248 دلار و 14 سنت رسید. قیمت طلا ی آمریکا نیز امروز با 0.1 درصد افزایش به 1252 دلار و 2 سنت رسید.

در همین حال، با توجه به مطرح شدن احتمال توقف سیاست پولی انقباضی دولت آمریکا در مواجهه با ریسک های اقتصادی، شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز با 0.4 درصد کاهش مواجه بود.

کاهش نرخ بهره هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را کاهش می دهد و تاثیری منفی بر ارزش دلار دارد.

بنجامین لو، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره نوشت: «دلار امریکا در حال حاضر همچنان مهمترین عامل تعیین کننده قیمت طلا ست.»

اما دیگر عاملی که سبب تقویت نسبی قیمت طلا شده، افت شاخص ها در بورس های آسیایی در روز سه شنبه بوده است. بوس وال استریت نیز در روز گذشته شاهد افت شاخص ها به پایین ترین سطح خود در طی بیش از یک سال گذشته بود.

منبع: تسنیم

دیدگاه ها و نظرات :