شبکه اقتصادی آفتاب - قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ 11/11/2019 3:20:33 PM
Monday, November 11, 2019

آفتاب مارکتس

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۲۳۷ دلار و ۵۱ سنت رسید.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸:۴۶


به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال نگرانی از افت رشد اقتصاد جهانی ارزش دلار به نزدیکی بالاترین رقم در طی 19 ماه گذشته رسیده است و سرمایه گذاران در انتظار سرنخ هایی از نشست این هفته فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره هستند، قیمت طلا امروز کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد کاهش به 1237 دلار و 51 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز جمعه به پایین ترین رقم از 4 دسامبر یعنی 1232 دلار و 39 سنت رسیده بود. قیمت طلا ی آمریکا نیز امروز با اندکی تغییر به 1241 دلار و 3 سنت رسید.

هلن لائو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت، قیمت طلا پس از افت شدید روز جمعه هنوز ترمیم نشده است.

انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد چین و اروپا و نگرانی ها از تعطیلی احتمالی دولت آمریکا موجب افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار دلار شده است.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی به نزدیکی بالاترین رقم 19 ماه اخیر یعنی 97.71 رسید که روز جمعه به ثبت رسیده بود.

بازارها به دقت در حال رصد موضع فدرال رزرو آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره در نشست روزهای 18 و 19 دسامبر هستند. انتظار می رود نرخ بهره در پایان این نشست 25 صدم درصد افزایش یابد.

افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود و ضمن بالا رفتن ارزش دلار موجب کاهش قیمت طلا می گردد.

منبع: تسنیم

دیدگاه ها و نظرات :