شبکه اقتصادی آفتاب - قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ 12/9/2019 11:12:59 PM
Monday, December 9, 2019

آفتاب مارکتس

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۹/۲۶

در حالی که به دلیل رشد ضعیف اقتصاد های بزرگ، نگرانی از کاهش تقاضا شدت یافته است، قیمت نفت برنت روز دوشنبه با کاهش همراه بود.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳:۲۸


به نقل از رویترز، در حالی که به دلیل رشد ضعیف اقتصاد های بزرگ، نگرانی از کاهش تقاضا شدت یافته است، قیمت نفت برنت روز دوشنبه با کاهش همراه بود. در عین حال افت فعالیت های حفاری در آمریکا به پایین ترین رقم در طی حدود 2 ماه گذشته موجب افزایش قیمت نفت خم آمریکا شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 12 سنت، معادل 0.2 درصد کاهش به 60 دلار و 12 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا امروز با 13 سنت معادل 0.3 درصد افزایش به 51 دلار و 33 سنت رسید.

میزان پالایش نفت خام چین در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر کاهش یافته که این نشان دهنده افت تقاضا برای سوخت در این کشور است. این در حالی است که میزان تولیدات صنعتی چین ضعیف ترین رشد را در طی حدود 3 سال گذشته پشت سر گذاشته است.

فعالیت تجاری در فرانسه نیز در ماه جاری میلادی شاهد رشد منفی بوده در حالی که رشد بخش خصوصی آلمان در ماه دسامبر به پایین ترین رقم در طی 4 سال گذشته رسیده است.

اما پس از آنکه موسسه بیکر هاگز اعلام کرد که شرکت های حفاری آمریکایی تعداد سکوهای حفاری خود را در هفته منتهی به 14 دسامبر 4 مورد کاهش داده و به پایین ترین رقم از اواسط ماه اکتبر یعنی 873 سکو رسانده اند، قیمت نفت تا حدی تقویت شد.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «این موضوع در کنار احتمال کاهش صادرات نفت عربستان به آمریکا به منظور کاستن از بار ذخایر نفت خام این کشور موجب تقویت نسبی قیمت ها در کوتاه مدت شده است.»

به رغم این کاهش، تعداد فعلی سکوهای حفاری نفتی در آمریکا بالاتر از مدت مشابه سال قبل (747 سکو) است.

منبع: تسنیم

دیدگاه ها و نظرات :