شبکه اقتصادی آفتاب - قیمت خرید دلار در بانک‎ها ۹۷/۰۹/۲۱| دلار ۱۰ هزار تومان شد
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ 10/22/2019 6:30:13 AM
Tuesday, October 22, 2019

آفتاب مارکتس

قیمت خرید دلار در بانک‎ها ۹۷/۰۹/۲۱| دلار ۱۰ هزار تومان شد

قیمت خرید دلار امروز با کاهش بیش از ۶۴۴ تومانی نسبت به روز قبل در شعب ارزی بانک‌ها ۱۰ هزار و ۹ تومان تعیین شد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴:۰۲


بعد از شتاب ریزش قیمت ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند.

برهمین اساس شعب ارزی بانک ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می کنند. دستور بانک مرکزی به بانک ها بعد از آن صادر شد که صرافی ها از خرید ارزهای مردمی خودداری و میدان را به دلال ها واگذار کرده بودند.

امروز بانک های عامل قیمت دلار را 10 هزار و 9 تومان و یک ریال ، قیمت یورو را 11 هزار و 340 تومان و 7 ریال و قیمت پوند انگلیس را 12 هزار 524 تومان و 6 ریال برای خرید از مردم اعلام کرده اند.

گفتنی است قیمت دلار با کاهش 644 تومانی، قیمت یورو با کاهش 771 تومانی و قیمت پوند با کاهش 876 تومانی در بانک های عامل نسبت به روز گذشته اعلام شده است.

نرخ خرید ارز در بانک‌ها، از زمان اعلام تا هفته گذشته عموما رو به افزایش بوده است؛ به طوری‌که نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانک‌ها در ابتدا از 9500 تومان آغاز شد و به بیش از 12 هزار و 500 تومان نیز رسید، اما از حدود دو هفته پیش بانک‌ها نرخ خرید دلار را کاهش دادند.

دیدگاه ها و نظرات :