شبکه اقتصادی آفتاب - وزیر صمت:‌ قیمت خودرو اصلاح شد
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ 11/20/2019 3:31:50 PM
Wednesday, November 20, 2019

آفتاب مارکتس

وزیر صمت:‌ قیمت خودرو اصلاح شد

تیراژ تولید در ماههای گذشته کاهش یافت

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴:۰۱


وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش رسمی قیمت خودرو ظرف روزهای گذشته می‌گوید قیمت خودرو اصلاح شده است این در حالی است که ظرف ماههای گذشته، تیراژ تولید کاهش یافته است.

به گزارش مهر،‌ رضا رحمانی در حاشیه مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش رسمی قیمت خودرو ظرف روزهای گذشته گفت: صنعت خودرو در کشور باید اصلاح شود که بر این اساس، برنامه مفصلی در حال تدوین است و مراحل تصویب خود را طی خواهد کرد؛ این در حالی است که به دنبال این هستیم که وضعیت تولید اصلاح شده و تیراژ آن نیز به شکل قبلی برگردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: شاه بیت همه برنامه‌ها نیز این است که تولید در کنار افزایش تیراژ، کیفیت را هم بالا ببرد؛ چراکه اگر تولید بالا رود، قیمت نیز اصلاح می‌شود.

وی تصریح کرد: در مورد قیمت اعتقاد دارم که نرخ خودرو طی روزهای گذشته اصلاح شده و بر اساس آن، قیمت بازار نیز کاهش خواهد یافت. این در حالی است که کاهش تیراژ تولید سبب بالا رفتن قیمت تمام شده، گردیده بود؛ این درحالی است که وقتی تولید کاهش یابد، هزینه‌های سربار بر روی آن سنگینی می‌کند.

به گفته رحمانی، روندی را در وزارت صنعت شروع کردیم که تولید را به روند گذشته برگردانیم؛ این در حالی است که این روند باید اصلاح شود تا بتوانیم مجدد روند تولید را صعودی کنیم.

منبع: پانا

دیدگاه ها و نظرات :