شبکه اقتصادی آفتاب - چین ۱۳.۷ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریکایی خود را فروخت
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ 5/19/2019 4:25:30 AM
Sunday, May 19, 2019

آفتاب مارکتس

چین ۱۳.۷ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریکایی خود را فروخت

چین در راستای تنش‌های جنگ تجاری با ایالات متحده ۱۳.۷ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریکایی خود را فروخت.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳:۴۰


به گزارش پژوهشکده پولی و بانکی به نقل از اسپوتنیک، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که مجموع اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکایی در نزد چین در ماه سپتامبر در مجموع ۱.۱۵۱ تریلیون بود که در مقایسه با ماه قبل از آن ۱۳.۷ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. با وجود این، چین همچنان بزرگترین خریدار خارجی اوراق قرضه خزانه ‌داری آمریکایی است.

آمار وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد که مجموع اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکایی در نزد ژاپن در ماه سپتامبر از رقم ۱.۰۳ تریلیون دلار به ۱.۰۲۸ تریلیون دلار کاهش پیدا کرده است. ژاپن به عنوان دومین خریدار بزرگ اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا محسوب می‌شود.

البته برزیل به عنوان سومین دارنده بزرگ اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا است و در ماه اوت میزان این نوع از دارایی‌های خود را ۱۸ میلیارد دلار افزایش داد و مجموع آن به ۳۱۷ میلیارد دلار رسید.

در اواسط ماه اکتبر، بلومبرگ گزارش کرد که چین ۳ میلیارد دلار از اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکایی خود را به دلیل جنگ تجاری پکن-واشنگتن فروخته است.

بر پایه این گزارش، در ماه ژوئن سال جاری میلادی به دلیل بالا گرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین به دلیل افزایش تعرفه واردات کالاهای چینی از سوی دولت ترامپ، دو کشور بارها در پاسخ به اقدام‌های تلافی‌جویانه بر روی کالاهای یکدیگر تعرفه‌های اضافی وضع کرده‌اند و در ماه سپتامبر هم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تعرفه‌های جدیدی را به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار بر روی کالاهای چینی وضع کرد و چین هم در مقابل ۶۰ میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی را مشمول تعرفه اضافی کرد.

دیدگاه ها و نظرات :