شبکه اقتصادی آفتاب - گزارش بورس آمریکا ۱۰ اوت
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ 3/24/2019 6:43:30 AM
Sunday, March 24, 2019

اختصاصی آفتاب مارکتس

گزارش بورس آمریکا ۱۰ اوت

زمان انتشار: جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱:۲۸


شاخص نزدک برای هشتمین روز متوالی سبز پوش شد.

 

عملکرد شاخص های اصلی بازار چگونه بود؟

 

 

شاخص داوجونز: 0.29 درصد منفی

شاخص اس اند پی 500: 0.14 درصد منفی

شاخص نزدک: 0.04 درصد مثبت

 

عملکرد بخش های اصلی بازار چگونه بود؟

 

 

بهترین عملکرد را بخش خدمات مخابراتی به ثبت رساند.

دومین بخش برتر مواد اولیه با نیم درصد افزایش روزانه بود.

بدترین عملکرد مربوط به بخش انرژی با 0.9 درصد ریزش بود.

 

بازار در یک نگاه

 

 

عملکرد جفت ارزها به روایت تصویر

 

 

عوامل موثر بر بازار

 

احتمال افزایش نرخ بهره کم می شود

پس از گزارش تورم تولید کننده، قیمت های اوراق قرضه روند افزایشی به خود گرفت. علت این امر این بود که گزارش تورم تولیدکننده بدتر از انتظار بود و صفر درصد نسبت به ماه قبل شاخص قیمت تولیدکننده رشد کرده بود. این یعنی نسبت به ماه قبل تورمی متوجه تولیدکننده نشده و با لگ زمانی به شاخص تورم مصرف کننده تاثیر می گذارد در نتیجه نرخ تورم کمتری مورد انتظار بازار است و این یعنی احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو پایین می آید. لذا بازار رقیب یعنی اوراق قرضه دولتی روند خوبی را پشت سر گذاشت.

 

تقویم اقتصادی آخر هفته

 

شاخص مصرف کننده آمریکا

 

 

جمعه ساعت ۵ عصر به وقت تهران شاخص CPI آمریکا منتشر خواهد شد. ماه قبل این رقم با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به پیش بینی ۰.۱ گزارش شد. این ماه مجددا پیش بینی می شود که تورم مصرف کننده ماهانه به ۰.۲ درصد بازگردد

 

چه سهام هایی مورد توجه بازار قرار گرفتند؟

 

سهام شرکت یلپ Yelp 

 

 

یلپ یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که مقر آن در سان فرانسیسکو کالیفرنیا است. این سرویس بر پایه وبسایت Yelp.com و اپلیکیشن موبایل Yelp، دیدگاه‌های دیگران در مورد کسب و کارهای محلی مانند رستوران‌ها، کافه‌ها و… را پردازش و در اختیار کاربران دیگر قرار می‌دهد. همچنین، این شرکت به مدیران کسب و کارها روش برخورد و با دیدگاه‌های آنلاین و روش‌های پاسخ به آن‌ها را آموزش می‌دهد.

 

 یلپ در سال ۲۰۰۴ توسط دو کارمند سابق کمپانی پی پال به نام‌های راسل سیمونز و جرمی تأسیس شد. سرعت رشد این کمپانی به حدی زیاد بود که در سال ۲۰۱۰ به ۳۰ میلیون دلار درآمد رسید و طبق آمار منتشر شده در وبسایت خود ادعا کرد بیش از ۴٫۵ میلیون نفر از این سرویس استفاده می‌کنند. Yelp از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ مشغول توسعهٔ کسب و کار خود در اروپا و آسیا بوده‌ استYelp دارای ۱۳۵ میلیون بازدید کننده ماهانه و ۹۵ میلیون دیدگاه است. درآمد شرکت Yelp نیز از راه تبلیغات و واگذاری کنترل پنل به کسب و کارها است.

 

قیمت سهام شرکت یلپ دیروز بیش از 26 درصد رشد کرد! گزارش بهتر از انتظار فصل دوم این شرکت علت این رشد بود. خالص درآمد این شرکت در فصل دوم به 10.7 میلیون رسیده که معادل 12 سنت به ازای هر سهم است. پارسال این رقم 9 سنت به ازای هر سهم بود.

 

 

دیدگاه ها و نظرات :