شبکه اقتصادی آفتاب - گزارش بورس آمریکا ۹ اوت
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ 12/9/2019 3:06:20 PM
Monday, December 9, 2019

اختصاصی آفتاب مارکتس

گزارش بورس آمریکا ۹ اوت

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵:۳۹


 

  • نزدک بی توجه به سایر بازارها همچنان می تازد!

 

عملکرد شاخص های اصلی بازار چگونه بود؟

 

شاخص داوجونز: 0.18 درصد افت

شاخص نزدک: 0.06 درصد رشد

شاخص اس اند پی 500: 0.03 درصد افت

 

عملکرد بخش های اصلی بازار چگونه بود؟

 

 

برترین عملکردها به ترتیب بخش های فناوری اطلاعات، مالی، بهداشت و درمان، خدمات مخابراتی و کالاهای مصرفی داشتند و بقیه بخش ها قرمز پوش شدند.

 

عملکرد جفت ارزها به روایت تصویر

 

 

عوامل موثر بر بازار

 

از 12 مارس تاکنون، نزدک طولانی ترین رشد طی روزهای متوالی را به ثبت رسانده است.

 

تا کنون، 80 درصد شرکت های اس اند پی 500 گزارش صورت های مالی فصلی خود را منتشر کردند. از میان این 8 درد، 24 درصد آنها با رشد درآمدی و 9.8 درصد با رشد فروش مواجه شده اند. این روند این باور را به فعالین بازار القا می کند که تنش های تجاری هنوز تاثیری بر سودسازی شرکت های آمریکایی نداشته و سلامت اقتصادی هنوز پا بر جاست.

 

23 اوت تعرفه های 25 درصدی جدید آمریکا روی کالاهای چینی به ارزش 16 میلیارد دلار اعمال می شود. تعداد کالاهای مورد هدف تعرفه ها 279 قلم خواهد بود. این موضوع نشان گر این است که حتی اگر گفت و گوی های خصوصی میان چین و آمریکا وجود دارد، نتیجه بخش نیست و روند رو به وخیم تر شدن است.

 

تقویم اقتصادی آخر هفته

 

شاخص مصرف کننده آمریکا

 

جمعه ساعت ۵ عصر به وقت تهران شاخص CPI آمریکا منتشر خواهد شد. ماه قبل این رقم با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به پیش بینی ۰.۱ گزارش شد. این ماه مجددا پیش بینی می شود که تورم مصرف کننده ماهانه به ۰.۲ درصد بازگردد. 

 

 

چه سهام هایی مورد توجه بازار قرار گرفتند؟

 

پس از گزارش بدتر از انتظار فصلی، این شرکت ها با رشد مواجه شدند:

 

رسانه اجتماعی اسنپ snap

 

 

اسنپ چت که در بین نوجوانان جایگاه ویژه ای دارد نیز دچار مشکل است. اسنپ چت طی دوازده ماه اخیر توانسته تنها 15 میلیون کاربر فعال روزانه جذب کند و کل کاربران فعال خود را به 188 میلیون برساند. این در حالی است که تعداد کاربران اسنپ چت در فصل اول 2018 معادل 191 میلیون بود و در فصل دوم سه میلیون هم کاهش داشته است!

 

اما اسنپ چت در بحث درآمدی، ضرر کمتر از انتظاری را به ثبت رساند و همین موضوع باعث شد تا نسبت به فیسبوک و توییتر با شدت ریزش قیمت سهام کمتری رو به رو شود

 

شرکت والت دیزنی DIS

 

 

شرکت Walt Disney Co نیز پس از انتشار گزارش فصلی ناامید کننده خود با کاهش 2.21 درصد رو به رو شده و به ۱​۱​۳​ دلار باز گشته است.

 

 

 

دیدگاه ها و نظرات :