شبکه اقتصادی آفتاب - رقابت میان رسانه اجتماعی به کجا کشیده شد؟
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ 3/24/2019 6:03:16 AM
Sunday, March 24, 2019

اختصاصی آفتاب مارکتس

رقابت میان رسانه اجتماعی به کجا کشیده شد؟

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵:۵۵


آفتاب مارکتس به بررسی روند رشد تعداد کاربران فعال پنج رسانه اجتماعی دنیا می پردازد. اطلاعات بر اساس آخرین آمار صورت های مالی یعنی نیمه دوم سال ۲۰۱۸ اتخاذ شده است.

 

 

 

 

فیسبوک، واتس اپ و اینستاگرام

 

هر سه این رسانه های اجتماعی در جذب کاربران جدید موفق تر از اسنپ چت و توییتر عمل کردند. تعداد کاربران فیسبوک از یک میلیارد هم گذشت و حالا دارای سه پلتفرم مجزا می باشد. اگر بحث حریم خصوصی کاربران و جریمه شدن از سوی اتحادیه اروپا و در نتیجه افزایش هزینه های این شرکت به اندازه 50 درصد نبود، سرنوشت قیمت سهام فیسبوک اینگونه رقم نمیخورد.

 

توییتر

 

این شرکت گرچه دارای کاربران "وفادار" است، اما نرخ رشد پایین تعداد افرادی که به این شبکه اجتماعی می پیوندد در حال افول است.

 

بعد از رشد بسیار قوی تعداد کاربران در سال اول، توییتر با مشکل رشد نامناسب تعداد کاربران رو به روست. این رشد از وقتی تعداد کاربران به 300 میلیون نفر رسیده، با چالش جدی مواجه شده است.

 

توییتر در فصل اول 2015، 302 میلیون کاربری شد، اما طی سه سال بعد از این تاریخ تنها توانسته است 33 میلیون کاربر اضافه کند.

 

اسنپ چت

 

 

 

 

اسنپ چت که در بین نوجوانان جایگاه ویژه ای دارد نیز دچار مشکل است. اسنپ چت طی دوازده ماه اخیر توانسته تنها 15 میلیون کاربر فعال روزانه جذب کند و کل کاربران فعال خود را به 188 میلیون برساند. این در حالی است که تعداد کاربران اسنپ چت در فصل اول 2018 معادل 191 میلیون بود و در فصل دوم سه میلیون هم کاهش داشته است!

 

اما اسنپ چت در بحث درآمدی، ضرر کمتر از انتظاری را به ثبت رساند و همین موضوع باعث شد تا نسبت به فیسبوک و توییتر با شدت ریزش قیمت سهام کمتری رو به رو شود.

 

 

دیدگاه ها و نظرات :