شبکه اقتصادی آفتاب - گزارش بورس آمریکا ۸ اوت
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ 3/24/2019 6:15:55 AM
Sunday, March 24, 2019

اختصاصی آفتاب مارکتس

گزارش بورس آمریکا ۸ اوت

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶:۱۳


نزدک برای ششمین روز متوالی صعود کرد. نزدک این صعود را مدیون شرکت تسلا بود و رشد 11 درصدی سهام تسلا باعث شد تا شاخص نزدک به بیشترین رشد خود از ماه مارس تاکنون برسد.

 

عملکرد شاخص های اصلی بازار چگونه بود؟

 

 

شاخص داوجونز: 0.50 درصد افزایش

شاخص اس اند پی 500: 0.28 درصد افزایش

شاخص نزدک: 0.31 درصد افزایش

 

عملکرد بخش های اصلی بازار چگونه بود؟

 

گرچه طی معاملات دیروز، رشد بخش انرژی (0.72 درصد) از بقیه بخش ها بیشتر بود، اما حجم بخش فناوری اطلاعات با 0.33 درصد افزایش، از سایر بخش بیشتر به ثبت رسید.

شاخص اس اند پی 500 رشد خود را مدیون بخش انرژی و بخش صنعتی بود.

 

عملکرد جفت ارزها به روایت تصویر

 

امروز ین ژاپن بهترین عملکرد را نسبت به سایر ارزها دارد. دلار نیوزلند نیز نسبت به سایر ارزها در حال تقویت است.

 

عوامل موثر بر بازار

 

رشد بهتر از انتظار سودسازی شرکت ها

 

رشد بهتر از انتظار سودسازی شرکت ها و گزارش های فصلی آنها باعث شده تا مجدد سرمایه گذاران از ترس تنش های تجاری فاصله بگیرند و وزن بیشتری به فاندامنتال شرکت ها بدهند. در حال حاضر گزارش درآمدی شرکت های اس اند پی 500 حاکی از رشد 24 درصدی درآمدهای شرکت ها و رشد 9.8 درصدی فروششان داشته است. 79 درصد از این شرکت ها از سود تخمینی و انتظاری فصلی خود فراتر رفته اند و این نشانه بسیار خوبی برای بازار می باشد.

 

میزان صادرات چین در ماه جولای

 

 

صادرات چین در ماه جولای بیشتر از انتظارات منتشر شد. این در حالی بود که تعرفه های آمریکا علی چین اعمال شده بود.

 

صادرات ماه جولای چین به آمریکا از 28.09 میلیارد دلار ماه قبل به 28.97 میلیارد دلار افزایش یافته است.

 

با وجود اینکه تنش های تجاری افزایش یافته و تعرفه های آمریکا علیه چین اعمال شده، اما همچنان شکاف تجاری میان این دو کشور زیاد است و کاهش نیافته است. در تاریخ 6 جولای تعرفه 34 میلیارد دلاری آمریکا علی چین اعمال شد اما میزان صادرات چین به آمریکا نه تنها کاهش نیافته بلکه رشد داشته است.

 

کل صادرات ماه جولای چین نسبت به سال قبل 12.2 درصد رشد داشته که بیشتر از انتظارات یعنی 10 درصد رشد بوده است. به نظر می رسد سیاست های دولت چین بسیار قوی عمل کرده است و مانع از کاهش رشد اقتصادی این کشور خواهد شد. یکی از این سیاست ها، کاهش ارزش یوآن بوده که به نظر می رسد در افزایش صادرات این کشور نقش سازنده ای داشته است.

 

چه سهام هایی مورد توجه بازار قرار گرفتند؟

 

شرکت خودروسازی تسلا

 

 

 

شرکت خودروسازی تسلا در سال 2003 تاسیس شد و سهام این شرکت در سال 2010 به عموم عرضه گردید. جالب است بدانیم که قیمت پیشنهادی سهام تسلا در اولین روز عرضه 12 دلار بود اما با 12 درصد رشد یعنی 17 دلار به ازای هر سهم باز شد! پس از معامله تا آخر روز، قیمت سهم به 23.89 دلار رسید!

 

دیروز این شرکت به کارکنان خود ایمیلی زد مبنی بر اینکه شرکت در حال مذاکره است تا از حالت شرکت سهامی عمومی به سهامی خصوصی تبدیل شود و پس از آن این خبر را در سایت رسمی شرکت قرار داد. در این خبر ذکر شده که هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و گفته شده است این خصوصی سازی در قیمت 420 دلار به ازای هر سهم صورت خواهد گرفت.

 

همین توییت مدیر اجرایی اقای الون ماسک کافی بود تا قیمت سهام تسلا 11 درصد به بالا پرتاب شود! قیمت TSLA در آخرین معاملات به 379 دلار به ازای هر سهم رسید.

 

 

 

 

دیدگاه ها و نظرات :