شبکه اقتصادی آفتاب - گزارش بورس آمریکا ۷ اوت
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ 11/11/2019 3:21:31 PM
Monday, November 11, 2019

اختصاصی آفتاب مارکتس

گزارش بورس آمریکا ۷ اوت

زمان انتشار: سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰:۵۲


عملکرد شاخص های اصلی بازار چگونه بود؟

 

شاخص داوجونز: 0.16 درصد افزایش

شاخص اس اند پی 500: 0.35 درصد افزایش

شاخص نزدک: 0.61 درصد افزایش

 

عملکرد بخش های اصلی بازار چگونه بود؟

 

 

بخش مصارف اختیاری بیشترین رشد را به ثبت رساند. این بخش شامل زیر بخش خودرو و قطعات، خدمات مصرفی،  پوشاک، مدیا و رسانه و همچنین خرده فروشی می شود.

 

بخش فناوری اطلاعات نیز دومین جایگاه را به خود اختصاص داد و 0.59 درصد رشد کرد. این بخش شامل زیربخش سخت افزار و تجهیزات فناوری، نیمه هادی ها و تجهیزات نیمه هادی و همچنین نرم افزار و خدمات می شود.

 

عملکرد جفت ارزها به روایت تصویر

 

 

 

عوامل موثر بر بازار

دیروز در روزنامه معروف  Global Times  چین که دیدگاه ملی گرایی دارد خواندیم: ایالات متحده "ذهن خود را از دست داده است" و چین آماده "جنگ طولانی" است. پس از انتظار این مقاله شاهد افت یک درصدی شاخص کامپوزیت شانگهای بودیم.

 

انتخابات میان‌دوره‌ای در ایالات متحده آمریکا

انتخابات کنگره ایالات متحده آمریکاU.S. midterm election  هر دو سال یکبار برگزار می‌شود . هرگاه این انتخابات با انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا مصادف شود به آن انتخابات عمومی یا انتخابات ریاست جمهوری گفته می‌شود. در غیر این صورت انتخابات میاندوره‌ای ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود .

نااطمینانی پیرامون این انتخابات که در ماه نوامبر تشکیل می شود، به احتمال زیاد عاملی برای فشار بر بازار سرمایه خواهد بود.

 

چه سهام هایی مورد توجه بازار قرار گرفتند؟

 

سهام شرکت SeaWorld Entertainment Inc. SEAS

 

 

طی معاملات دیروز سهام شرکت SeaWorld Entertainment Inc. SEAS 17 درصد رشد کرد! این شرکت که موضوع فعالیتش سرگرمی و تم پارک می باشد، گزارش درآمد فصل دوم خود را منتشر نمود و بازار را کاملا سورپرایز کرد!

 

مزیان سود این شرکت از ضرر 175.9 میلیون دلار یا 2.05 دلار به ازای سهم سال قبل به 22.7 میلیون دلار یا 26 سنت به ازای هر سهم سود تبدیل شده است.

 

میزان درآمد این شرکت بالاتر از پیش بینی ها گزارش شد و با 4.9 درصد رشد به 391.9 میلیون دلار رسید. علت این رشد، افزایش تعداد بازدید کنندگان از 6.1 میلیون نفر به 6.4 میلیون نفر بوده است در حالی که پیش بینی می شد تعداد بازدیدکنندگان به 6 میلیون نفر تنزل کند.

 

مراقب باشید!

 

شاخص وارن بافت در سقف تاریخی!

 

یکی از ابزار مورد استفاده برای پیش بینی روند بازار، شاخص های مشهوری همانند شاخص وارن بافت می باشد.

 

به سادگی، شاخص وارن بافت یعنی ارزش کل بازار کل سهام ایالات متحده نسبت به تولید ناخالص داخلی کشور است.

 

هنگامی که در محدوده 70 تا 80 درصد قرار دارد، وقت آن است که پول نقد را وارد بازار کنیم اما وقتی شاخص بالاتر از 100 درصد باشد، باید به فکر ریسک گریزی بیشتری باشیم و نقدینگی را از بازار بیرون آوریم.

 

در حال حاضر شاخص وارن بافت به بیشترین حد تاریخی خود یعنی به 140 درصد رسیده است! این یعنی سهام ها بیش از حد ارزش گذاری شده اند و باید منتظر یک روند نزولی شدیدی در بازار نیویورک باشیم.

 

 

دیدگاه ها و نظرات :