شبکه اقتصادی آفتاب - گزارش روزانه بورس آمریکا ۲۳ جولای
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ 10/20/2019 9:49:41 AM
Sunday, October 20, 2019

اختصاصی آفتاب مارکتس

گزارش روزانه بورس آمریکا ۲۳ جولای

زمان انتشار: دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۷:۴۶


عملکرد شاخص های اصلی بازار چگونه بود؟

 

 

شاخص اس اند پی 500 با 0.09 درصد کاهش رو به رو شد.

شاخص داوجونز با 0.03 درصد افت همراه گردید.

شاخص نزدک با 0.07 درصد افت به 7825.30 واحد بازگشت.

 

عملکرد بخش های مختلف بازار چگونه رقم خورد؟

 

در میان صنایع مختلف بازار، بخش املاک و مستقلات، خدمات رفاهی و خدمات مخابراطی بیشترین افت را ثبت نمودند.

 

عملکرد جفت ارزها به روایت تصویر

 

صحبت های ترامپ مثل همیشه جنجال برانگیز است. پس از جنگ تجاری موضوع داغ اقتصاد جهان جنگ ارزی است. ترامپ طی این هفته از دو مساله ابراز ناراحتی کرد و تهدیدی جدید را که چندین بار گفته بود دوباره مطرح کرد. وی تهدید کرده است بر کلیه کالاهای وارداتی از چین تعرفه وضع خواهد کرد که کل این واردات ارزشی معادل 505 میلیارد دلار را در بر می گیرد. اولین ناراحتی ترامپ روند سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بود. با افزایش نرخ بهره،  شاخص دلار تقویت می شود و در نتیجه با قدرت گرفتن دلار، هزینه سرمایه گذاری در ایالات متحده بیشتر می شود و در سایر کشورها مثل چین که یوآن به طور مداوم در حال کاهش است، سرمایه گذاری ارزان تر می شود. مساله دومی اتهام زدن وی به چین و اتحادیه اروپا پیرامون دستکاری ارزش پول ملی خود بود که با واکنش منفی مقامات سران این کشورها شده است. شاخص دلار پس از صحبت های ترامپ تضعیف شد اما امروز نسبت به بیشتر ارزها تقویت شده است. در مقابل، یورو و یوآن همچنان در حال تضعیف شدن هستند. این تضعیف به نفع کشورهای چین و اتحادیه اروپا تمام خواهد شد.

 

چه عواملی بر بازار موثر بودند؟

 

تاکنون 87 درصد شرکت های مربوط به اس اند پی 500 سود تحقق یافته فصل دوم را بالاتر از پیش بینی گزارش کردند و در مجموع 17 درصد از شرکت ها تا کنون گزارش خود را اعلام نموده اند. این موضوع باعث شده تا 20 درصد رشد درآمد سه ماهه دوم شرکت های وال استریت (تاکنون) به ثبت برسد.

 

استراتژیست ها چه می گویند؟

 

به گفته کریستینا هوپر، استراتژیست بازار جهانی Invesco، جنگ تجاری تاثیرات مخربی بر جای خواهد گذاشت و ما در حال حاضر هم آنها را احساس می کنیم. در کتاب Beige منتشر شده فدرال رزرو، فعالین اقتصادی از افزایش قیمت مواد اولیه ناشی از تعرفه بر فولاد و الوار گله مند هستند.

 

کدامین گزارشات اقتصادی بر بازار امروز موثر هستند؟

 

امروز ساعت 6.30 به وقت تهران گزارش فروش خانه های موجود منتشر خواهد شد که پیش بینی می شود نسبت به ماه قبل افزایشی باشد و از 5.43 m به 5.46 m  رشد یابد.

دیدگاه ها و نظرات :