شبکه اقتصادی آفتاب - بازار ۱۲۹ میلیارد ریالی قرارداد آتی زعفران
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ 3/21/2019 6:59:28 AM
Thursday, March 21, 2019

آفتاب مارکتس

بازار ۱۲۹ میلیارد ریالی قرارداد آتی زعفران

در جریان معاملات امروز بازار مشتقه در بورس کالای ایران تعداد ۱۳ هزار و ۸۸۳ قرارداد آتی زعفران به ارزشی بیش از ۱۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در دو سررسید شهریور و آبان ماه ۱۳۹۷ منعقد شد که رقمی بیش از ۵۸ میلیارد و ۹۱۴ میلیون ریال آن مربوط به سررسید شهریور ماه بود و بیش از ۷۰ میلیارد و ۷۸۵ میلیون ریال به معاملات قرارداد آتی زعفران برای تحویل در سررسید آبان ماه اختصاص داشت.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹:۴۱


به گزارش آفتاب مار کتس به نقل از کالا خبر؛ تعداد ۶۷۱۴ قرارداد آتی زعفران برای تحویل در شهریور ۹۷ در حالی معامله شد که قیمت هر قرارداد در آخرین معامله به رقم ۸۸ هزار ریال رسید. قیمت هر گرم زعفران نگین برای تحویل در شهریور ماه در بالاترین سطح به رقم ۸۸ هزار و ۷۰۰ ریال معامله شد و در پایین ترین سطح نیز به قیمت ۸۶ هزار و ۱۰۰ ریال افت کرد و در پایان معاملات امروز، قیمت ها با نوسان مثبت بیش از دو درصد همراه شد.

قیمت هر قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان ماه ۹۷ نیز در آخرین معامله به رقم ۹۸ هزار و ۶۰۰ ریال رشد کرد. قیمت هر گرم زعفران نگین برای تحویل این سررسید در بالاترین سطح به رقم ۹۹ هزار و ۵۰۰ ریال معامله شد و در پایین ترین سطح نیز به قیمت ۹۶ هزار و ۵۰۰ ریال رسید و در پایان معاملات امروز، قیمت ها با نوسان مثبت نزدیک به دو درصد همراه شد.

در پایان این گزارش می افزاید، تعداد موقعیت های باز قرارداد سررسید شهریور ماه تا پایان معاملات روز جاری نیز در حالی به تعداد ۱۹ هزار و ۴۴۱ موقعیت رسید که در قرارداد آبان ماه امسال تعداد موقعیت های باز به ۸۹۸۵ موقعیت تغییر یافت.

دیدگاه ها و نظرات :