شبکه اقتصادی آفتاب - گزارش روزانه بازار سهام آمریکا
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ 10/20/2019 10:20:03 AM
Sunday, October 20, 2019

اختصاصی آفتاب مارکتس

گزارش روزانه بازار سهام آمریکا

به تعادل رسیدن بازار بورس اوراق بهادار آمریکا پس از فشار فروش ناشی از تنش جنگ تجاری

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸:۵۶


بازار آمریکا روز سه شنبه را با معاملات مثبت خاتمه داد، اما سرمایه گذاران همچنان با نااطمینانی به معاملات خود ادامه دادند. امروز دو وزیر دفاع چین و آمریکا با هم دیدار خواهند کرد. ماتيس، وزیر دفاع (پنتاگون) آمریکا كه امروز به چین سفر کرده است (اولین سفر او از سال 2014 تا کنون) به وزير دفاع چين، وين فنگه، گفت كه او انتظار دارد همه گفتگوهايش در غالب گفتگوي "باز و صادقانه" رقم بخورد. لحن مثبت او و استفاده از عناوینی مانند "گفت و گوی باز و صادقانه" علی رغم تنش های تجاری میان آمریکا و چین و همچنین تنش های دریای جنون چین می تواند نکته ای مثبت برای بازارهای مالی محسوب شود.

 

عملکرد شاخص های مهم چگونه بود؟

 

شاخص صنعتی داوجونز با 30.31 واحد افزایش به 0.1 درصد رشد رسید.

شاخص اس اند پی 500 با 5.99 واحد رشد به 2723.06 واحد رسیده و 0.2 درصد رشد نمود.

شاخص نزدک نیز با 29.62 واحد افزایش به 7561.63 واحد رسید و 0.39 درصد رشد را به ثبت رساند.

 

چه عواملی بر بازار موثر بودند؟

 

سرمایه گذاران همچنان نگران بودند که جنگ تجاری بین ایالات متحده و شرکای عمده تجاری مانند چین و اتحادیه اروپا می تواند به یک تنش بزرگ در اقتصاد جهانی تبدیل شود.

 

برخی عدم اطمینان در مورد مدیریت ترامپ در مورد مسائل مربوط به تجارت نیز بر نااطمینانی ها سایه افکنده است.

 

پیتر نااررو، مشاور ارشد رئیس جمهور، روز دوشنبه گفت: گزارش وزارت خزانه داری آینده بر روی چین تمرکز خواهد کرد، و در رابطه با سایر کشورها، "هیچ چیز بر روی میز وجود ندارد." ناوارو گفت: محدودیت سرمایه گذاری برای همه کشورهایی تلاش می کنند تا تکنولوژی ایالات متحده را سرقت کنند اعمال خواهد شد، نه فقط چین.

 

استراتژیست ها چه می گویند؟

 

لیز یانگ، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در مدیریت سرمایه گذاری BNY Mellon، گفت: "بازار بیشتر درگیر احساس شده است تا فاندامنتال و این موضوع در کوتاه مدت بر بازار غالب خواهد بود. در عین حال، اقتصاد جهانی هنوز قوی است، داده ها در مسیر درست حرکت می کنند و ما هنوز علایمی از تضعیف قدرت های اقتصادی مشاهده نمی کنیم".

 

 

توجه سرمایه گذاران بر کدامین سهام ها بیشتر بود؟

 

سهام General Electric Co معادل 7.8 درصد رشد را تجربه کرد که بیشترین رشد روزانه از آپریل سال 2015 تا کنون بوده است. این رشد پس از انتشار این خبر بود که شرکت خوشه‌ای یا کنگلومرا اعلام کرد که قصد دارد تا کسب و کار بهداشت و درمان خود را کنار بگذارد و مالکیت خود را در شرکت خدمات نفتی Baker Hughes BHGE منتقل کند. پس از این خبر سهام شرکت Baker Hughes معادل 2.1 درصد رشد را تجربه نمود.

 

 

 

 

 

 

 

کدامین گزارش های اقتصادی بر بازار موثر بودند؟

 

شاخص اعتماد مصرف کننده به 126.4 کاهش یافت در حالی که این شاخص در ماه می معادل 128.8 بود.

 

رافائل بوستیک، رییس فدرال رزرو آتلانتا، گفت که تنش های تجاری باعث افزایش ریسک اقتصادی خواهد شد و او تاکید کرد که اگر اوضاع اقتصادی بدتر شود از افزایش نرخ چهارم جلوگیری کرده و رد خواهد کرد.

 

در همین حال رابرت کاپلان، رئیس بانک فدرال رزرو دالاس، معتقد است که سیاست فدرال همچنان قابل قبول است، پیشنهاد کرد که نرخ بهره تا آخر امسال حداقل دو بار دیگر افزایش یابد

دیدگاه ها و نظرات :