شبکه اقتصادی آفتاب - نگاهی بر بورس های جهان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ 10/20/2019 9:13:29 AM
Sunday, October 20, 2019

آفتاب مارکتس

نگاهی بر بورس های جهان

رشد لیر پس از پیروزی اردوغان در انتخابات ترکیه

زمان انتشار: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸:۴۶


بازارها
افت سهام بازارهای آسیایی و فیوچرز آمریکا همزمان با رشد لیر ترکیه 

بیشتر سهام های آسیایی امروز صبح همراه با شاخص های فیوچرز آمریکا افت را تجربه کردند. سرمایه گذاران همچنان انتظار تداوم تنش تجاری میان چین و آمریکا را دارند.

لیر نیز پس از پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری جان تازه ای به خود گرفته است.

سهام های ژاپن همزمان با رشد ین کاهش را تجربه کردند و سهام های هنگ کنک و استرالیا با گزارشی از دولت ترامپ که در حال تهیه محدودیت های جدید در سرمایه گذاری های چینی است، کاهش یافته اند.

تنش های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان که بازار ها را ترسانده و پول سرمایه گذاران به سمت بازارهای نوظهور کشانده است.حرکت بعدی که توسط بانک خلق چین انجام می شود، برای کاهش میزان ذخیره سازی مورد نیاز برای برخی از بانک ها، در روز 5 ژوئیه یک روز قبل از دور اول تعرفه های ایالات متحده از کالاهای چینی آغاز می شود.

پیش از این، از وزارت خزانه داری ایالات متحده انتظار می رود که برنامه های جدیدی را برای سرمایه گذاری چین در شرکت های فن آوری منتشر کند. براساس این طرح، کاخ سفید از یکی از مهمترین اقدامات قانونی موجود برای سرمایه گذاری چین در شرکت های آمریکایی که در فن آوری هایی مانند وسایل نقلیه جدید، روباتیک و هوافضا که تهدیدی برای امنیت اقتصادی و ملی هستد، استفاده خواهد کرد.

"مشاهده تصویر با کیفیت بالا در سایر تصاویر"

 

سایر تصاویر:
دیدگاه ها و نظرات :