شبکه اقتصادی آفتاب - گزارش برگزاری مجمع فباهنر
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ 10/18/2019 1:55:40 AM
Friday, October 18, 2019

اختصاصی آفتاب مارکتس

گزارش برگزاری مجمع فباهنر

مجمع عمومی سالیانه شرکت صنایع مس شهید باهنر کرمان برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ برگزار شد

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵:۲۶


گزارش مجمع عمومی سالانه شرکت صنایع مس شهید باهنر

مجمع عمومی سالانه شرکت صنایع مس شهید باهنر برای سال مالی منتهی به تاریخ 29/12/1396 با حضور79.48 درصد از سهامداران رسمیت یافت.

اهم نکات مجمع

 • شرکت دو نوع فروش دارد که شامل فروش مقداری و دستمزدی می باشد. علت کاهش نرخ فروش محصولات در اردیبهشت ماه افزایش فروش دستمزدی بوده که موجب کاهش نرخ میانگین شده است.
 •  در کارخانه نورد ظرفیت تولید محصولات با توجه به ترکیب فروش تعیین میگردد. ظرفیت بهره برداری از نورد حدود 87 درصد بوده  و شرکت در این بخش تقریبا انحصاری می باشد.
 • فروش شرکت به صنایع دفاع در سال 95 حدود 6 هزار تن بوده است. این فروش در سال 96 معادل 8 هزار تن بودجه شده بود که به 2 هزار تن کاهش یافت. شایان ذکر است با توجه به مشکلات ایجاد شده پیش بینی می شود در سال 97 به 3 هزار تن برسد.
 • واحد لوله سازی که در سال 90 به بهره برداری رسیده حاشیه سود منفی برای شرکت دارد. علت اصلی آن عدم توانایی شرکت در رسیدن به دانش فنی واحد، و مازاد عرضه در بازار داخل می باشد به شکلی که عرضه حدود 50 هزار تن و تقاضا 12 هزار تن می باشد. همچنین در خصوص صادرات این محصول نیز با توجه به تعرفه های بالای صادراتی، مقرون به صرفه نمی باشد. حال این واحد می تواند به بخش خصوصی واگذار شود یا پایگاه صادراتی در کشور های عمان و قطر ایجاد شود تا بخشی از کار نهایی در آنجا تکمیل و به فروش برسد. که تاکید شرکت فعلا بر ایجاد پایگاه صادراتی در کشور های دیگر است.
 • در خصوص کارخانه مطلس، شرکت با سرمایه گذاری 9 میلیارد تومانی توانسته ظرفیت کارخانه را دوبرابر کند. علت اصلی این افزایش ظرفیت و سرمایه گذاری تقاضای بانک مرکزی بوده است. با توجه به گفته مدیر عامل، سیاست بانک مرکزی در سال های گذشته تولید سکه ی هزار و دو هزار تومانی بوده که موجب نیاز بانک به سالانه 5 هزار تن مطلس شده است. ولی در حال حاضر این سیاست تغییر کرده و پیش بینی می شود در سال 97 مقدار تولید مطلس برابر 3 هزار تن باشد. شایان ذکر است شرکت برنامه صادرات مطلس به کشور های دیگر از جمله انگلیس، عراق و افغانستان را دارد.
 • تناژ فروش شرکت متأثر از وضعیت بازار و مشتریان می باشد به شکلی که ممکن است فروش شرکت با تناژ پایین تر و حاشیه سود بالاتری باشد.
 • در خصوص کارخانه اکستروژن تعداد رقبای موجود در بازار بسیار زیاد می باشد به شکلی که این رقبا زیر زمینی بوده و مالیاتی پرداخت نمی کنند بنابراین قدرت رقابتی شرکت در خصوص کارخانه اکستروژن کمتر است.

مصوبات مجمع

 • صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به  1396/12/29 و گزارش فعالیت هیئت مدیره مورد بررسی و تصویب مجمع قرارگرفت .
 • 62 تومان سود به ازای هر سهم تقسیم شد.
 • سازمان حسابرسي  به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و   سازمان حسابرسي  به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردید.
 • روزنامه‌ اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد.
دیدگاه ها و نظرات :