شبکه اقتصادی آفتاب - گزارش مجمع شرکت فرآوری مواد معدنی ایران
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ 11/18/2019 9:24:42 AM
Monday, November 18, 2019

آفتاب مارکتس

گزارش مجمع شرکت فرآوری مواد معدنی ایران

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲:۰۴


مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فرآوری مواد معدنی ایران با حضور بیش از 67 درصد سهامداران برگزار شد. این مجمع با تقسیم سود 110 تومانی به کار خود پایان داد. از مهمترین موارد مطرح شده در مجمع فراهم نمودن مقدمات افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته و آورده نقدی خواهد بود این افزایش سرمایه به احتمال زیاد در 6 ماهه دوم سال انجام خواهد پذیرفت.

💢بنا بر گزارش حسابرس؛ اسناد مربوط به  زمین های مجاور کارخانه و منازل مسکونی دریافت شده و تنها بخش کوچکی از کار باقی مانده است.

💢استفاده شرکت از ضایعات تولیدی بعنوان ماده اولیه در سال گذشته علی رغم افزایش در نرخهای جهانی روی موجب کاهش بهای تمام شده تولید شرکت شده است.

💢باتوجه به تعیین نرخ دلار در سامانه نیما به نرخ 4200 تومان تاکنون شرکت فروشی را براساس این نرخ انجام نداده است و در انتظار شفافیت بیشتر شرایط حاکم بر بازار ارز می باشد.

💢از نکات مهم مطرح شده در مجمع افزایش قیمت خاک سهمیه ای از طرف شرکت تهیه و تولید معدنی ایران در سه ماهه چهارم سال گذشته بوده است.

💢تهدیدات پیش روی شرکت در سال 97 عبارتند از کمبود مواد اولیه، کاهش عیار مواد اولیه مصرفی، کاهش عیار مواد اولیه پسماندهاي مصرفی که از 7 درصد به 3 درصد رسیده است و احتمال کاهش در نرخ های جهانی روی

دیدگاه ها و نظرات :