شبکه اقتصادی آفتاب - تحلیل EUR/USD
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ 10/20/2019 9:32:18 AM
Sunday, October 20, 2019

آفتاب مارکتس

تحلیل EUR/USD

در ادامه مبحث نمودار های سخنگو تحلیلی جامع از این جفت ارز محبوب جهانی بخوانید

زمان انتشار: دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰:۳۱


در تحلیل قبل این جفت ارز به پتانسیل ریزش آن اشاره کردیم. در زمان تحلیل قیمت برابری در محدوده 1.25 قرار داشت و اکنون برابری این جفت ارز به محدوده 1.18 رسیده است. اما سوال اینجاست این رالی نزولی تا کجا ادامه خواهد اشت و  قیمت چه محدوده ای را هدف قرار داده است؟
قیمتها از قانون اینرسی پیروی می کنند به این معنی که قیمت تمایل به حفظ حالت خود دارد یعنی چنانچه قیمت نزولی است تمایل دارد به نزول خود ادامه بدهد و تا زمانی که مانعی و محرکی قوی نداشته باشد تمایل دارد حالت خود را حفظ کند.
اما در یورودلار این موانع کجا هستند؟ این موانع را از دو منظر می توان به چالش کشید اول تشکیل الگوی هارمونیک دوم تعیین اهداف امواج به کمک نظریه امواج الیوت.
1-  همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید قیمت تا رسیدن به محدوده 1.166 الگویی را سر راه خود ندارد اما در این محدوده قیمتی در PRZ الگوی هارمونیک خفاش قرار خواهد گرفت که می تواند ترمز ریزش قیمت را بکشد. 
2-  اخرین گام حرکت ریزشی قیمت به نظر میرسد آرایش 5 موجی به خود خواهد گرفت. که اکنون در موج  سوم از این 5 موجی هستیم.( قدرت موج ریزشی تاییدی برموج 3 بودن این حرکت دارد) اگر این موج را موج 3 از یک حرکت 5 موجی در نظر بگیریم اهداف ان عبارت خواهند بود از اول 1.17 و سپس 1.157 که این محدوده در سمت چپ نمودار قبلا نقش حمایت را برای قیمت نیز بازی کرده بود. 
پس در مجموع سه هدف را می توان برای قیمت در نظر داشت که باید دقت داشت هنوز به حتی به هدف اول خود نرسیده است. اول 1.17 هدف اول موج 3 دوم 1.166 PRZ الگوی هارمونیک خفاش و 1.157 هدف دوم موج3.
 

 

 

همچنین نمودار PNF نیز نشان میدهد 1.16 یک محدوده حمایتی قوی است

 

 

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :