شبکه اقتصادی آفتاب - هشدار جدی به خریداران بیت کوین
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ 9/15/2019 9:50:59 AM
Sunday, September 15, 2019

آفتاب مارکتس

هشدار جدی به خریداران بیت کوین

فصل اقتصاد - وارن بافت هشدار داد خرید بیت کوین بیش از آن که یک سرمایه گذاری باشد، یک نوع قمار است.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰:۰۵


به گزارش آفتاب مارکتس به نقل از فصل اقتصاد،به نقل از فوربس، وارن بافت با بیان این که فعالیت در بازارهای ارز مجازی غیر شفاف و عمدتا بی قانون است افزود هر کس به این ارزها دل خوش کند باید خود را آماده از دست رفتن سرمایه اش کند. وی برای توضیح بیشتر گفت: خرید ارزهای مجازی یک سرمایه گذاری نیست. درست مانند شبیه بازی قمار است که ممکن است فردا پولتان بیشتر شود یا آن را از دست دهید. این فقط مثل یک بازی خطرناک است.
بافت افزود: هنگامی که شما در زمینه ای سرمایه گذاری می کنید انتظار دارید اصل و سود سرمایه به شما برگردد اما در ارزهای مجازی این طور نیست و باید امیدوار باشید نفر بعدی حاضر باشد پول بیشتری از شما برای خرید آن‌ها بپردازد.
به نوشته ایسنا،هر چند که اظهارات وارن بافت کاملا منفی نیست اما این اظهارات نشان می دهد تفاوتی در دیدگاه وی به ارزهای مجازی ایجاد نشده است. او پیشتر نیز بارها از ارزهای مجازی انتقاد کرده بود. وی از سال 2014 نیز از سرمایه گذاران خواسته بود خود را دور از ارزهای مجازی نگه دارند. حتی زمانی که ارزش بین کوین در سال 2018 به بیست و سه برابر ارزش سال 2014 رسید نیز بافت گفت: می توانم با اطمینان خاطر نسبتا زیادی بگویم که ارزهای مجازی پایان تلخی خواهند داشت.

دیدگاه ها و نظرات :