شبکه اقتصادی آفتاب - رتبه ایران در اقتصاد جهان | ایران در رتبه ۱۰ اقتصاد جهانی
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ 10/20/2019 9:38:38 AM
Sunday, October 20, 2019

آفتاب مارکتز

رتبه ایران در اقتصاد جهان | ایران در رتبه ۱۰ اقتصاد جهانی

ایران در این رتبه‌ بندی در جایگاه دهم آسیا با رشد تولید ناخالص داخلی ۴ درصد مشخص شده است. در این رنکینگ ایران پس از ترکیه و پاکستان قرار دارد.

زمان انتشار: دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶:۱۷


در سال 2018 رشد اقتصادی ایران بین کشورهای آسیایی در جایگاه دهم و عربستان 7 پله پایین‌تر از ایران قرار گرفت هند جایگاه نخست را از آن خود کرد.

به گزارش آفتاب مارکتز به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از اسپتکتاتور ایندکس، وضعیت رشد تولید ناخالص داخلی کشورهای آسیایی در سال 2018 گزارش داده است.

براساس این گزارش در سال جاری هند با پشت سر گذاشتن چین بزرگترین رشد تولید ناخالص داخلی را خواهد داشت. رشد تولید ناخالص داخلی هند 7.4 درصد می‌شود.

براساس  این گزارش، سه اقتصاد برتر منطقه آسیا در سال 2018 هند 7.4 درصد، بنگلادش 7 درصد و  فیلیپین 6.7 درصد خواهد شد و پس از آن چین با 6.6 درصد در جایگاه چهارم قرار می ‌گیرد.

براساس این گزارش، ایران در این رتبه‌ بندی در جایگاه دهم آسیا با رشد تولید ناخالص داخلی 4 درصد مشخص شده است. در این رنکینگ ایران پس از ترکیه و پاکستان قرار دارد.

در این رنکینگ عربستان با رشد اقتصادی 1.7 درصد در جایگاه هفدهم قرار گرفته، روسیه جایگاه هیجدم و ژاپن در جایگاه نوزدهم قرار دارد.

 

دیدگاه ها و نظرات :