شبکه اقتصادی آفتاب - هموار شدن مسیر مالی بین المللی با فاینکس
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ 11/18/2019 4:55:06 PM
Monday, November 18, 2019

آفتاب مارکتز

هموار شدن مسیر مالی بین المللی با فاینکس

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه علاوه بر معرفی قابلیت های نهادهای مالی داخلی و خارجی به دنبال بین المللی نمودن صنعت مالی کشور است.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸:۵۷


مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس از برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس بانک و بیمه از فردا دوشنبه 27 فرودین ماه خبر داد و گفت: این نمایشگاه با حضور 392 شرکت در بیش از 30 هزار متر مربع در تهران آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، یاسر فلاح، رئیس ستاد برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، با اشاره به ماموریت‌ شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در راستای آموزش و فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و  ارائه خدمات رسانی به بازار سرمایه ایران، عنوان کرد: این شرکت در تالار فرهنگ تاریخچه بازار سرمایه را مرور و علاوه بر آن جهت آشنایی عموم سرمایه گذاران بازار سرمایه 14 اینفوگرافی با محوریت آشنایی با بورس‌ها و بازارها را تهیه کرده است.

به گفته مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در این نمایشگاه جهت آشنایی با بورس های مطرح دنیا و کشور ، فیلم هایی 360 درجه ای تهیه شده که با دستگاه های مخصوص vrbox قابل مشاهده خواهد بود

یاسر فلاح با بیان اینکه شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس به عنوان مرجع آموزش و فرهنگ سازی حوزه بازار سرمایه در راستای ماموریت های محوله، آموزش از سنین پایه را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده ،عنوان کرد: این شرکت در حوزه کودک و نوجوان اقدام به برپایی غرفه ای مخصوص آن ها کرده که در 4 بخش "سالن سینما"، "معرفی بورس، بانک و بیمه"، "استعداد یابی" و "آتلیه عکس" بازار سرمایه ایران آموزش داده می شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: این شرکت هم چنین در غرفه بومی نو فین تک کسب و کارهای آینده دانش آموزان را آموزش می‌دهد و آن ها را به نوشتن بوم های کسب و کار تشویق می نماید. در این فین تک دانش آموزی به برترین ایده ها جوایزی را اهدا می شود و در عیم حال پیک ویژه کودکان نیز توزیع می شود.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس ششمین دوره گرامی داشت پی شکوستان بازار سرمایه با حضور افراد باسابقه و پیشکوست را از دیگر اقدام ها در طول برگزاری نمایشگاه بورس اعلام کرد و افزود:این شرکت هم چنین سالانه با موسسات، سازمان ها، مراکز دانشگاهی اقدام به امضای تفاهم نامه هایی می کند که سه مورد از آن ها در یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس ، بانک و بیمه رو نمایی می شود. عمده این تفاهم نامه ها در راستای گسترش فرهنگ بازار سرمایه بوده و دو تفاهم نامه پس از امضا از همان دوره نمایشگاه عملیاتی می شود و نتایج آن به اطلاع عموم می رسد.

به گفته رئیس ستاد برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه یکی از روش های آموزش و فرهنگ سازی به ویژه در حوزه مالی، برپایی مسابقاتی با محوریت دوره های مالی است و درهمین راستا در فاینکس 2018 دو مسابقه دیوار معما و بورس کاپ از جانب شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس با هدف توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری برگزار می شود.علاوه بر موارد فوق در این نمایشگاه رویدادICMTALK با محوریت به اشتراک گذاشتن یک رویداد یا تجربه برگزار می شود که در آن افراد مسئول و دانشگاهی در بازار سرمایه ایران و جهان از تجربیات خود می گویند.

مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه علاوه بر معرفی قابلیت های نهادهای مالی داخلی و خارجی به دنبال بین المللی نمودن صنعت مالی کشور است، عنوان کرد: بر این اساس برای نخستین بار در یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه  از شرکت های فعال در صنایع بانک، بورس و بیمه دعوت شد تا در دوره آموزشی که توسط دو شرکت بزرگ بین المللی برگزار می شود، شرکت نمایند و مسائل روز دنیا در این دوره ها با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته می شود.

فلاح در خاتمه گفت: یکی از برنامه های این دوره از نمایشگاه، برگزاری عصرانه کاری و ایجاد فضای گفتگو برای فعالان بازار مالی کشور است. حاضرین در این برنامه بدون هیچ گونه واسطه ای مسائل و امور مربوط به حیطه کاری خود را با یک دیگر به اشتراک می گذارند که از این حیث می توان این رخداد را مهم ترین رخداد این دوره از نمایشگاه تلقی کرد.

یادآور می شود یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه ( فاینکس 2018)  از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ فروردین ۹۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و شرکت های علاقه مند به مشارکت در این رویداد برای اطلاع از جزئیات می توانند به پایگاه اینترنتی نمایشگاه به نشانی www.iranfinex.ir مراجعه یا با شماره تلفن۴۲۹۱۷۰۰۰ داخلی ۱۳۳ و ۱۱۶ تماس بگیرند.

دیدگاه ها و نظرات :