شبکه اقتصادی آفتاب - بزرگترین تهدید علیه قیمت جهانی طلا
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ 9/17/2019 5:54:30 AM
Tuesday, September 17, 2019

آفتاب مارکتز

بزرگترین تهدید علیه قیمت جهانی طلا

شرکت تحقیقاتی "تاپ داون چارتز" نیوزلند در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: گرچه قیمت طلا در سه ماه نخست امسال عملکرد مثبتی داشته ولی افزایش نرخ بهره واقعی می تواند یک تهدید جدی علیه بازار طلا باشد.

زمان انتشار: شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶:۰۰


آفتاب مارکتز _ به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از کیتکو نیوز،  افزایش شکاف بین قیمت طلا و نرخ بهره واقعی به مرز خطرناک و نگران کننده ای رسیده است.
از نظر دیدگاه های سنتی، افزایش نرخ بهره واقعی فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد می کند ولی کالوم توماس رئیس شرکت تحقیقاتی تاپ داون چارتز بر این باور است که از ماه نوامبر تاکنون نرخ بهره واقعی در آمریکا با افزایش روبرو شده ولی در این مدت قیمت طلا نیز افزایش یافته است.
وی معتقد است که شکسته شدن ارتباط بین قیمت طلا و نرخ بهره واقعی چندان دوام نخواهد داشت. در سه ماه نخست امسال قیمت جهانی طلا 2 درصد رشد داشته و آمارهای وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد که بهره اوراق قرضه ده ساله از 68 واحد به 84 واحد رشد داشته یعنی معادل 22 درصد افزایش.
به نوشته طلا ،این تحلیلگر اقتصادی پیش بینی می کند که اگر نرخ بهره واقعی به روند صعودی خود ادامه دهد قیمت طلا به زودی به زیر 1000 دلار در هر اونس خواهد رسید.
 

دیدگاه ها و نظرات :