شبکه اقتصادی آفتاب - سبزپوشی شاخص بورس تهران در آخرین شنبه سال 96
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ 9/22/2019 9:10:54 AM
Sunday, September 22, 2019

سبزپوشی شاخص بورس تهران در آخرین شنبه سال 96

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای بانک صادرات، پارس الکتریک، لوله و ماشین سازی ایران، سیمان هرمزگان، تکنوتار و صنایع کاغذ سازی کاوه بود.

زمان انتشار: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶:۴۶


در داد و ستدهای آخرین شنبه سال 96 شاخص بورس سبز پوش بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس با رشدی 51 واحدی در عدد 95 هزار و 577 واحد به کار خود پایان داد.

بازار امروز شاهد داد و ستد یک میلیارد و 355 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی بود که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 922 میلیارد ریال بود و در 59 هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.

شاخص بورس امروز با تاثیر مثبت نمادهای بانک ملت، بانک صادرات، ارتباطات سیار و گسترش نفت و گاز پارسیان صعودی شد. این در حالی بود که نمادهای پتروشیمی جم، سرمایه گذاری معادن و فلزات و ایران خودرو امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد.

شاخص های بازار اول و دوم نیز امروز به ترتیب 24 و 171 واحد صعودی شدند.

گروه های بانک ها، خودرو و فلزات اساسی امروز با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای بانک صادرات، پارس الکتریک، لوله و ماشین سازی ایران، سیمان هرمزگان، تکنوتار و صنایع کاغذ سازی کاوه بود.

 در مقابل نمادهای سایپا دیزل، ریخته گری تراکتورسازی ایران، سرمایه گذاری صنعت بیمه، ایران خودرو دیزل، آبادگران ایران، آهنگری تراکتورسازی ایران و ایران ارقام با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام رینگ سازی مشهد در نماد خرینگ 4، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را ثبت کردند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از سهام بانک پارسیان، اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران و سهام سایپا دیزل بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش را تشکیل دادند.

در پایان معاملات امروز گسترش نفت و گاز پارسیان با معامله بلوکی 200 میلیون سهمی بیشترین حجم معاملات و بانک صادرات با معامله 202 میلیارد ریالی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :