شبکه اقتصادی آفتاب - ارزش صادرات بخش کشاورزی ۴.۵ میلیارد دلار شد
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ 10/20/2019 9:57:49 AM
Sunday, October 20, 2019

سنا-اخبار بورس

ارزش صادرات بخش کشاورزی ۴.۵ میلیارد دلار شد

بیشترین میزان صادرات بخش کشاورزی از لحاظ وزنی مربوط به زیربخش های زراعی با سهم ۶۲.۳۶ درصد، باغی با سهم ۲۲.۸۸ درصد و دام و طیور با سهم ۱۱.۸۲ درصد بوده است.

زمان انتشار: شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸:۰۰معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از ۴.۷ میلیون تن محصولات کشاورزی به ارزش حدود ۴ میلیارد و ۵۴۲ میلیون دلار از ابتدا تا دی ماه سال جاری صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، ​عبدالمهدی بخشنده با اعلام این مطلب گفت: این میزان صادرات ۴.۵ درصد از نظر وزنی و  ۱۲.۲۹ درصد از ارزش کل صادرات غیر نفتی کشور را تشکیل می دهد.

وی افزود: بیشترین میزان صادرات بخش کشاورزی از لحاظ وزنی مربوط به زیربخش های زراعی با سهم ۶۲.۳۶ درصد، باغی با سهم  ۲۲.۸۸ درصد و دام و طیور با سهم ۱۱.۸۲ درصد بوده است.

بخشنده اضافه کرد: از لحاظ ارزشی بیشترین میزان صادرات بخش کشاورزی کشور مربوط به زیربخش باغی با سهم ۴۸.۶۲ درصد، زراعی با  سهم ۲۴.۷۷ درصد و دام و طیور با سهم ۱۶.۶۱ درصد است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: در مدت یاد شده ۱.۱ میلیون تن محصولات باغی به ارزش دو میلیارد و ۲۰۸ میلیون دلار، ۲.۹ میلیون تن محصولات زراعی به ارزش یک میلیارد و ۱۲۵ میلیون دلار، ۵۵۸ هزار تن محصولات دام و طیور به ارزش ۷۵۴ میلیون دلار و ۹۰ هزار تن محصولات شیلاتی به ارزش ۳۲۷ میلیون دلار از کشور صادر شده است.

بخشنده گفت: طی ۱۰ ماهه اخیر، ۱۰۹ هزار تن پسته به ارزش ۹۷۲ میلیون دلار، ۱۸۰ تن زعفران به ارزش ۲۵۵ میلیون دلار، ۱۹۴ هزار تن خرما به ارزش ۱۹۱ میلیون دلار، ۳۴۷ هزارتن سیب درختی به ارزش ۱۴۲ میلیون دلار و ۹۱ هزار تن انگور به ارزش ۱۳۸ میلیون دلار از ایران به سایر کشورها صادر شده است.

وی گفت:در ۱۰ ماه سال جاری، ۲۳۶ هزار تن گندم به ارزش ۸۴ میلیون دلار از ایران صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳۱۷ درصد از نظر وزنی و ۷۲۴ درصد از نظر ارزشی افزایش نشان می دهد.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :